27.04.2010

„Bory Tucholskie” na inauguracji sezonu turystycznego.

W niedzielę 25. kwietnia na Rybim Rynku w Bydgoszczy odbyła się inauguracja sezonu turystycznego pod hasłem „Rok turystyki wodnej”.

Piękna pogoda i urozmaicona oferta prezentowana na stoiskach przyciągnęła tłumy mieszkańców grodu nad Brdą. Wśród wystawców nie zabrakło również reprezentacji Powiatu Tucholskiego prezentującej atrakcje i ofertę turystyczną pod szyldem „Bory Tucholskie”. Na stoisku można było otrzymać materiały promocyjne i ofertę ośrodków wczasowych, gospodarstw agroturystycznych, jak również zapoznać się możliwością aktywnego wypoczynku w formie spływów lub rajdów rowerowych i pieszych. Informacje uzyskały również osoby interesujące się kulturą i sztuką naszego regionu oraz amatorzy zagadnień związanych z militariami. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w wydarzeniach o charakterze kulturalnym, historycznym czy folklorystycznym otrzymali „Kalendarz Imprez” organizowanych na terenie Powiatu w okresie maj-wrzesień. Stoisko wzbogaciły wyroby sztuki ludowej Państwa Bonk i smakołyki przygotowane przez Helenę Pałkowską z Krzywogońca. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Bydgoszczy docenią walory turystyczne naszego regionu i skorzystają z bogatej oferty zaprezentowanej na imprezie. Wyjazd był wspólnym przedsięwzięciem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Tucholi.

Przygotował: Referat Promocji