Imieniny:
29.04.2013

Bory Tucholskie wśród europejskich perełek turystycznych

Bory Tucholskie, uznane przez UNESCO w 2010 roku za światowy rezerwat biosfery, zostały w tym roku wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną – jako jedno z najbardziej przyjaznych turystom miejsc na mapie Europy.

Dołączyły one do grona laureatów konkursu Komisji Europejskiej „EDEN”, przybliżającego międzynarodowej publiczności najciekawsze turystycznie miejsca i regiony Europy. Tegoroczną edycję poświęcono turystyce dostępnej – dostępnej dla rodzin z dziećmi, seniorów, a także osób niepełnosprawnych. W przyszłym roku planowana jest promocja dotychczasowych laureatów – wezmą oni udział w kampaniach internetowych Polskiej Organizacji Turystycznej, znajdą się w dwujęzycznej publikacji elektronicznej (e-book), a także gościć będą krajowych i zagranicznych dziennikarzy opisujących atrakcje turystyczne.

Wniosek na konkurs przygotował Powiat Tucholski, konsekwentnie promujący niezwykłe atrakcje przyrodnicze i kulturowe Borów Tucholskich jako ważną część europejskiego i światowego dziedzictwa.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w niedzielę 28.04.2013r. na Polach Mokotowskich w Warszawie, podczas obchodów Dnia Ziemi. Dyplomy i symboliczną nagrodę z rąk wiceprezes Polskiej Organizacji Turytycznej Elżbiety Wąsowicz-Zaborek odebrał Naczelnik Wydziału Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tucholi Karol Gutsze.

eden_2013

Przygotował Wydział Promocji i Sportu