28.05.2019

''Czyste Powietrze'' bliżej Tucholi

Od 21 maja w Świeciu działa Biuro Terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Placówka ma ułatwić dostęp do programu Czyste Powietrze także mieszkańcom powiatu tucholskiego.

Biuro mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu, przy ulicy Hallera 9, w pokoju nr 209. W poniedziałki, wtorki i piątki, w godzinach od 7:30 do 15:30 wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje na temat aktualnych programów WFOŚiGW w Toruniu, a w szczególności programu "Czyste Powietrze".

Program ten przewiduje dotacje lub pożyczki m.in. na wymianę starych źródeł ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii, a także montaż wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła.

Na podstawie informacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu
Wydział Rozwoju Lokalnego i Funduszy Europejskich