Dwa Anioły Powiatu Tucholskiego pojechały do Bydgoszczy

20 grudnia Aniołami Powiatu Tucholskiego uhonorowani zostali: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-P UW Jakub Wawrzyniak.

20 grudnia Zarząd Powiatu Tucholskiego wraz z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem oraz Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Jakubem Wawrzyniakiem wizytowali wyremontowane drogi w Bagiennicy oraz w Stobnie. Są to drogi uszkodzone przez żywioł, których remont dofinansowany był ze środków krajowej rezerwy budżetowej przeznaczonej na likwidowanie klęsk. Środki te przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek samorządu powiatowego, złożony za pośrednictwem wojewody. Przy okazji Starosta Michał Mróz, Wicestarosta Zenon Poturalski oraz Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik zaprezentowali gościom drogi remontowane dzięki dotacjom celowym przyznanym przez inne samorządy – na likwidację skutków sierpniowej nawałnicy. W rozmowie z mediami wojewoda żartował, że dzięki staraniom Zarządu Powiatu Tucholskiego nasze drogi niebawem będą najlepsze w całym województwie.

Wizyta w terenie umożliwiła zaproszenie szanownych gości także na posiedzenie Rady Powiatu Tucholskiego, na której otrzymali oni podziękowania za działania na rzecz mieszkańców Powiatu Tucholskiego, a w szczególności za bezprzykładne osobiste zaangażowanie w likwidowanie skutków sierpniowej nawałnicy. Przypominamy, że zarówno Wojewoda Bogdanowicz, jak i Dyrektor Wawrzyniak wielokrotnie osobiście odwiedzali nasz powiat, koordynowali działania prowadzone na poziomie regionalnym, organizowali nieodpłatną pomoc wojska przy udrażnianiu rzek, usuwaniu ciężkim sprzętem najcięższych pni zwalonych drzew oraz transportach materiałów budowlanych od sponsorów. Dlatego też ich udział w sesji Rady Powiatu Tucholskiego był okazją do wręczenia im przyznanych przez Radę i Zarząd Powiatu Aniołów Powiatu Tucholskiego.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie w trudnych dla naszego powiatu chwilach!