02.05.2019

Dzień Flagi 2019

2 maja 2019 r. z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Starosta Tucholski Michał Mróz już po raz trzeci uhonoruje sklepy na tucholskiej starówce najpiękniej dekorujące wystawy w barwach narodowych.

Tegoroczne obchodu Dnia flagi rozpoczna się 2 maja o godzinie 16:00 Mszą świętą w Kościele p.w. Bożego Ciała, o godz. 16:45 zebrani przejdą na Pnac Wolności, dy złożyć kwiaty pod pomnikiem św. Małgorzaty. O gdzinie 17:10 rozpoczą się ofijalne uroczystości:

• Hymn Państwowy
  • uroczyste podniesienie Flagi Państwowej na maszt
  • wystąpienia okolicznościowe
  • montaż muzyczno-taneczny
  • ogłoszenie przez Starostę Tucholskiego wyników konkursu na najpiękniejsze wystawy "narodowe"

Tegoroczne uroczystosci organizowane są przez Stowarzyszenienie "Via Natura" przy wsparciu Powiatu Tucholskiego, Tucholskiego Ośrodka Kultury i szkół podstawowych i średnich. W Komitecie Honorowym zasiada Proboszcz Parafii Bożego Ciała ks. Ireneusz Kalf, Proboszcz Parafii Opatrzności Bożej ks. Wiesław Herold, Senator RP Andrzej Kobiak, Starosta Tucholski Michał Mróz i Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Patronatem medialnym uroczystość objął Tygodnik Tucholski.