02.11.2017

Kolejne dostawy bezpłatnych materiałów

Pomoc oferowana przez firmy produkujące materiały budowlane nadal dociera do powiatu tucholskiego. W tym tygodniu transporty zawierające m.in. styropian i pustaki dotarły do Raciąża i Wielkiej Klonii.

Do Tucholi dostarczyło je wojsko, a dalszy transport zapewnił Zarząd Dróg Powiatowych, dzięki czemu osoby poszkodowane przez nawałnicę nie ponoszą żadnych związanych z tym kosztów. Starosta Tucholski Michał Mróz oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu osobiście nadzorują przekazywanie pozyskanych w ogólnopolskiej zbiórce materiałów, cały czas czyniąc też starania o kolejne ich dostawy. Pomimo bieżących spraw i obowiązków nie wolno nam zapomnieć o poszkodowanych potrzebujących pomocy – do czasu naprawienia ostatniego domu i zagrody.