Treść
Imieniny:
02.04.2017

KOMPUTER OKNEM NA ŚWIAT - TUCHOLA

Europoseł Janusz Zemke zaprasza seniorów z powiatu tucholskiego do udziału w bezpłatnych kursach komputerowych. Kursy przeprowadzane są w ramach projektu "Komputer oknem na świat". Organizowane są one w Punkcie informacyjnym Janusza Zemke w Tucholi przy ul. Świeckiej 77.

W trakcie zajęć kursanci uczą się m. in. podstawy obsługi komputera, poruszania się po środowisku Windows, korzystania z Internetu oraz poczty elektronicznej. Zajęcia prowadzone są w małych pięcioosobowych grupach, dwa razy w tygodniu po dwie godziny. W trakcie spotkań uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne do nauki materiały i będą korzystać ze sprzętu komputerowego. Czas kursu wynosi 16 godzin lekcyjnych. Na koniec seniorzy otrzymają zaświadczenia o odbyciu kursu.

Proponowany przez nas kurs to podstawa, która pozwoli dziadkom porozmawiać z wnukami czy dziećmi na Skype, napisać maila, odebrać zdjęcie z podróży, znaleźć dawnych znajomych na portalu społecznościowym. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, co ogromnie ułatwia dostęp do wiedzy osobom w okresie późnej dorosłości. Małe grupy uczestników, dają nauczycielom możliwość poświęcenia czasu każdemu z osobna. Jest to niewątpliwie ogromną zaletą tych zajęć. Zajęcia na bezpłatnych kursach komputerowych prowadzić będą wolontariusze m.in. Tadeusz Pestka i Piotr Jarosz. Chętni mogą się już zgłaszać pod nr telefonu 518560972.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek 03 kwietnia 2017 o godz. 10.30 w pracowni komputerowej w biurowcu Centrali Nasiennej w Tucholi, ul. Świecka 77, I piętro

Więcej szczegółowych informacji o naszych kursach komputerowych, można znaleźć na stroniewww.janusz-zemke.pl. Tam również można wypełnić kartę zgłoszenia.