Koncert Kolędowo-Świąteczny Campanelli

16 grudnia w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się wspaniały koncert, wprowadzający już w świąteczny nastrój. Jego organizatorami byli: Powiat Tucholski i Orkiestra Campanella.

Za działania dla drugiego człowieka

Jego intencją było podziękowanie osobom i podmiotom zaangażowanym w działalność na rzecz mieszkańców Powiatu Tucholskiego. Bezpośrednim impulsem do organizacji tego wydarzenia było przyznanie w tym roku Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Annie i Adamowi Filipskim wraz z orkiestrą „Campanella” z Cekcyna oraz Wiesławie Alichniewicz wraz z Uniwersytetem III Wieku z Tucholi, jak też „Stalowego Anioła” Barbarze Grontkowskiej, prezesce Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu. Warto przypomnieć, że nie byli to jedyni wyróżnieni przez Marszałka w tym roku – w tym zaszczytnym gronie znaleźli się także Lidia i Andrzej Galikowscy, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego i Stajni Nadolnik oraz Ewa i Marek Mieruszewscy, właściciele gospodarstwa Agroturystycznego Gacanek. Nie wspominamy przy tym o laureatach z minionych lat, których też było niemało.

Zaproszeni goście

Laureaci różnych nagród, osoby uhonorowane Aniołem Powiatu Tucholskiego i wyróżniające się swoją działalnością na rzecz innych to już olbrzymia grupa osób, które należałoby uhonorować. Szczególnie jednak w tym roku, w obliczu sierpniowej nawałnicy, we wzajemną pomoc zaangażowały się nie tylko przeznaczone do tego służby czy instytucje, ale okazało się, że szczególnie ważna była pomoc Druhów z OSP, Sołtysów czy po prostu sąsiadów. Nie sposób byłoby pomieścić wszystkie te osoby w jednej sali, nawet jeśli nie wszyscy mogą pozwolić sobie na chwilę wytchnienia w gorącym przedświątecznym okresie.

Symboliczne podziękowanie

Chcąc zapewnić wszystkim gościom miejsca siedzące trzeba było w największej sali TOK dostawiać dodatkowe krzesła – ponad standardową liczbę. Nie można było zaprosić wszystkich, którzy pomagali  - nie dlatego, że o nich zapomniano, ale z powodu ograniczeń technicznych. Na koncert przybyli więc reprezentanci wielu środowisk lokalnych, którzy, mamy nadzieję, osobiste podziękowania Starosty Tucholskiego Michała Mroza zaniosą dalej, przekazując je wszystkim tym, którym się one należą.

Niezwykłe przeżycia muzyczne

Część artystyczna była – jak zawsze na występach Okiestry Campanella – po prostu wspaniała. Wzruszająca, wprowadzająca w świąteczny nastrój, zachęcająca do wspólnego śpiewania i radosnego obchodzenia nadchodzących świąt. Wzruszenie widać było szczególnie po starszych widzach, którym młodzież z cekcyńskiej orkiestry podarowała chwile wspomnień z dawnych lat. Warto przypomnieć, że Campanella istnieje już prawie pół wieku i wychowała już setki wrażliwych muzycznie osób, których dzieci i wnuki wchodziły lub wchodzą w obecny skład tego zespołu.

Wspólnota powiatowa

Podziękowania Starosty Tucholskiego Michała Mroza jak i życzenia świąteczne składane przez niego oraz przez Przewodniczącą Rady Powiatu Małgorzatę Oller jeszcze bardziej podkreśliły zarówno uroczystą atmosferę koncertu, jak i niezwykle ciepły, naturalny wręcz odruch pomocy innym, którym wszyscy zaproszeni goście wykazywali się w stosunku do swojego otoczenia. Można było wyraźnie poczuć, że Powiat Tucholski to wspólnota jego mieszkańców, połączona nie tylko wspólnym samorządem, ale też chęcią bycia razem ze sobą i dla siebie wzajemnie.

Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że sobotni wieczór pozostanie na długo w pamięci jego uczestników. Dziękujemy zarówno Orkiestrze Campanella, jej prowadzącym i muzykom za wspaniała ucztę muzyczną, dyrekcji Tucholskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie miejsca i pięknych dekoracji scenicznych, obsłudze technicznej za dźwięk, światło, szatnię i przygotowanie sali, jak też wszystkim widzom, którzy pozwolili porwać się w magiczny świat muzyki, świątecznego nastroju i wspólnej radości. Do zobaczenia przy nastepnej okazji!