10.07.2018

Pierwsze spotkanie Komitetu ds. obchodów 100-lecia Niepodległości

18 czerwca w Starostwie Powiatowym w Tucholi zebrał się Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rolą Komitetu jest koordynowanie na terenie powiatu tucholskiego Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w symbolicznym dniu 11 listopada 2018 r.

Tegoroczne obchody składać się będą z części oficjalnej i części nieformalnej, zachęcającej mieszkańców do uwłączenia się do udziału w uroczystości. Zgodnie z sugestiami włodarzy samorządów gminnych, aby umożliwić mieszkańcom wszystkich gmin udział zarówno w uroczystościach gminnych, jak i powiatowych, planowane jest realizacja imprezy w godzinach popołudniowych.  Msza św. jak zwykle odbędzie się w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi, a kwiaty złożone zostaną pod pomnikiem Mauzoleum Pomordowanych w Rudzkim Moście. Planowany jest też szereg konkursów i innych atrakcji. Do przygotowań włączone zostaną wszystkie samorządy lokalne, swoją pomoc zadeklarowali też harcerze.

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia obchodów tej najważniejszej dla naszego kraju rocznicy.

WRLiFE