Imieniny:
12.03.2015

Powiat Tucholski nominowany do Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

Nominacja przyznana została za projekt „Historyczny Pochód Borowiaków” zgłoszony w kategorii jednostek samorządu terytorialnego

Kapituła, według własnych słów, „miała naprawdę bardzo trudne zadanie, bo zgłoszone projekty były bardzo różnorodne, ciekawe, a ich poziom bardzo wysoki”. Wielkim sukcesem jest więc już fakt, iż inicjatywa Powiatu Tucholskiego uznana została za jeden z pięciu najciekawszych zgłoszonych do nagrody projektów kulturotwórczych z całego kraju. Zdobywcy głównych nagród w każdej z czterech kategorii konkursowych ogłoszeni zostaną w czasie uroczystości finałowej, który odbędzie się 20 marca br. w Willi Foksal w Warszawie.

Przypominamy, że wśród lauratów ostatnich trzech edycji konkursu  regularnie pojawiały się inicjatywy z terenu powiatu tucholskiego. W IV edycji Doroczną Nagrodę FRDL z rąk przewodniczącego jury, profesora Regulskiego, odbierali przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz Pamiętowa i Adamkowa za utworzenie „Ptasiej Wioski”. W kolejnej edycji wyróżnienie otrzymała Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” za projekt „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”, a w następnej, VI edycji, Renata Borowiecka-Gutsze wyróżniona została za projekt „Panny z Borów”. Świadczy to o niezwykle wysokim poziomie zgłaszanych z naszego powiatu inicjatyw.

Więcej informacji o Dorocznej Nagrodzie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz o nominowanych do grona laureatów inicjatywach znaleźć można na stronach FRDL.

Wydział RLiFE