Imieniny:
10.04.2017

Powiat Tucholski w Konstelacjach Dobrych Miejsc

Od 7 do 9 kwietnia br. targi „Travel and Taste” zachęcały mieszkańców Bydgoszczy do odwiedzenia najciekawszych i "najsmaczniejszych" miejsc naszego województwa (i nie tylko).

Nie mogło więc zabraknąć na nich Powiatu Tucholskiego, który prezentował się tym razem na wspólnym stoisku Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) w ramach Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc. Z naszego powiatu na tym samym stoisku prezentowała się także Gmina Cekcyn. Na stoisku otrzymać można było nie tylko materiały przygotowane przez samorząd, ale także ulotki i foldery dostarczone przez zainteresowane instytucje (np. Lasy Państwowe) i przedsiębiorców. Nasza oferta jak zwykle cieszyła się dużym powodzeniem, wielu odwiedzających deklarowało chęć przyjazdu na krótszy lub dłuższy wypoczynek.

W ramach targów prezentowana była także „Inicjatywa na rzecz Konstelacji”, w ramach której członkowie K-POT (w tym Powiat Tucholski i Gmina Cekcyn) starają się oddolnymi działaniami  wesprzeć Zarząd i Biuro tej organizacji w działaniach na rzecz wspólnej promocji regionu i jego najciekawszych turystycznie zakątków, do których niewątpliwie zaliczają się Bory Tucholskie.

Wydział Rozwoju LiFE