Imieniny:
09.07.2014

Powiat Tucholski w przewodniku po projektach ekologicznych

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych przygotowuje przewodnik po wybranych projektach V priorytetu POIiŚ. W przewodniku znajdzie się także projekt "Borowiackie Szlaki", którego liderem był Powiat Tucholski.

Ilustrowany przewodnik będzie kolorowym wydawnictwem w formacie A5, opisującym projekty, przedstawiającym najważniejsze fakty o nich, zawierającym mapkę i kilka dodatkowych elementów uatrakcyjniających publikację. Opisanych zostanie ok. 30 miejsc/projketów atrakcyjnych turystycznie, na ok. 130-150 stronach. Jest to dodatkowa, bezpłatna dla Powiatu Tucholskiego promocja Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie i prowadzonych w nim działań na rzecz zrównoważonej turystyki, łączących ochronę przyrody z uatrakcyjnianiem oferty turystycznej regionu. Kolejny raz zrealizowany przez Powiat Tucholski wraz z partnerami projekt znalazł uznanie w oczach osób szukających ciekawych, innowacyjnych rozwiązań.

Wydawnictwo zrealizowane będzie przez zewnętrzną firmę, przy wsparciu merytorycznym ze strony Wydziału Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tucholi. Finansowanie w 100% zapewnia CKPŚ.

Wydział Promocji i Sportu