Imieniny:
26.10.2016

"Ptaki - nasi skrzydlaci sąsiedzi" nowa wystawa w muzeum

Michał Mróz Starosta Tucholski zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Stanisława Tuszkiewicza i Krzysztofa Ogłuszki pn. "Ptaki - nasi skrzydlaci przyjaciele". Wernisaż odbędzie się 28.10.2016 r (piątek) o godz. 17.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej 3.

S

Stanisław Tuszkiewicz mieszka w Raciążu.  Z zawodu jest stolarzem. Fotografuje krajobrazy, owady – techniką makro oraz ptaki, które stały się dla niego prawdziwą pasją. Fotografowanie ptaków uczy cierpliwości, wytrwałości      i pokory. Od 2006 r. zaobserwował 139 gatunków ptaków co kwalifikuje go na 208 pozycji w Polsce wg portalu birdwatching.pl.

 

Krzysztof Ogłuszka – z wykształcenia leśnik, z zainteresowań leśnik, z przekonań leśnik, z zawodu specjalista do spraw reklamy. Jest absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi, pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Od 2 lat  mieszka w okolicach Raciąża, w domu otoczonym lasem. W tym czasie rozpoczął przygodę z fotografia przyrodniczą. Od 2011 r. na antenie chojnickiego Radia „Weekend” prowadzi autorski program przyrodniczy „Ogłuszka na skraju lasu”.  W wolnych chwilach pisze, pisze o lesie.