Imieniny:
25.06.2012

Rok akademicki UTW zakończony

21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi i współfinansowanego ze środków Powiatu Tucholskiego.

Atmosfera na sali od samego początku była podniosła. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozdanie dyplomów. Nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla tych osób, którym dobro UTW w Tucholi leży na sercu. Humor i pogoda ducha dopisywały wszystkim uczestnikom uroczystości. Były również chwile wzruszeń i refleksji.
Lektorzy języków obcych przygotowali dla słuchaczy miłą niespodziankę. Grupa angielska przedstawiła dwie scenki humorystyczne. Natomiast grupa niemiecka prezentowała siebie i swoje hobby. Było to wielkie, ale i miłe zaskoczenie dla Słuchaczy. Atmosferę na sali podgrzewała muzyka. Piosenkę pt. "Jak dobrze nam tu na uczelni" zaintonowali wszyscy słuchacze UTW.
Lista słuchaczy UTW ciagle się powiększa - w roku akademickim 2011/2012 było to 161 osób. W II semestrze  brali oni udział w takich zajęciach, jak: lektoraty języka niemieckiego i angielskiego, joga, pracownia plastyczna, informatyka, zajęcia teatralne. W czwartki odbywały się w Książnicy Tucholskiej bardzo interesujące wykłady, nie zabrakło także w tym semestrze wycieczek.

 

Przygotowanie: Nina Paul (słuchaczka UTW) oraz Wydział Promocji i Sportu