22.11.2017

Stalowe Anioły pomocy społecznej rozdane

17 listopada br. w Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł”.

Wśród wyróżnionych znalazły sie dwie osoby z naszego powiatu: Felicyta Król-Pawelska - Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej oraz Barbara Grontkowska, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu.

Warto dodać, że kandydatura Barbary Grontkowskiej zgłoszona została przez Powiat Tucholski w uznaniu tego, że koordynowała ona akcję ratunkową w Raciążu i okolicy podczas nawałnicy 11 sierpnia. Od pierwszych chwili po nawałnicy, wspólnie z druhami z OSP, docierała do odciętych od świata domów i miejscowości, ofiarnie, z poświęceniem niosąc pomoc i nadzieję poszkodowanym. Koordynowała współpracę OSP z zawodowymi strażakami, którzy ramię w ramię z druhami prowadzili akcję ratowniczą. Dbała o zapewnienie strażakom sprzętu i warunków do pracy, wykazując przy tym zdolności przywódcze, umiejętność współpracy, wytrwałość i niezłomność charakteru. Na wyróżnienie zasługuje jej wyjątkowe poświęcenie i zaangażowanie społeczne, praca na rzecz osób słabszych i potrzebujących pomocy, reprezentowanie poszkodowanych w nawałnicy w celu zapewnienia im pomocy.

Felicyta Król-Pawelska oprócz swojej działalności w Towarzystwie Miłośników Ziemi Cekcyńskiej była także w latach 2015-2017 Przewodniczącą działającej przy Staroście Tucholskim Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Tucholskiego pierwszej kadencji.

Obu paniom serdecznie gratulujemy uznania ich zasług przez władze naszego województwa. Wyróżniania i gratulacje odebrały one z rąk Członka Zarządu Województwa Anety Jędrzejewskiej, Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia Krystyny Żejmo-Wysockiej oraz Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Adama Szponki. Już na gali panie otrzymały gratulacje i podziękowania także od Starosty Tucholskiego Michała Mroza oraz od Wójta Gminy Cekcyn Jacka Brygmana.