05.05.2010

Stanowisko Rady Powiatu Tucholskiego podjęte podczas XXXVI sesji w dniu 23 kwietnia 2010 r. w sprawie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

W dniu 10 kwietnia 2010 roku Rzeczpospolita Polska poniosła niepowetowaną stratę.  Doszło do największej tragedii w powojennej historii Polski. Zginęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką Marią Kaczyńską, ostatni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Posłowie, Senatorowie, Ministrowie, przedstawiciele instytucji państwowych, duchowieństwa, organizacji kombatanckich i stowarzyszeń katyńskich oraz sił zbrojnych RP, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, załoga samolotu. Zginęli czołowi przedstawiciele Narodu Polskiego, którzy swoje życie i pracę poświęcili Ojczyźnie.

W imieniu mieszkańców Powiatu Tucholskiego oddajemy hołd wszystkim ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. To ogromna strata dla nas i dla naszej Ojczyzny. Wyrażamy wdzięczność za Ich patriotyczny trud i dokonania dla Polski, przekonanie i nadzieję, że ofiara Ich życia stanie się zasiewem wielkiego dobra dla Ojczyzny.

Rada Powiatu Tucholskiego składa najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinom i bliskim tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Rady Powiatu Tucholskiego

Stanisław Łangowski