20.12.2017

Stypendia Prymusa Pomorza i Kujaw dla uczniów Nowodworka

19 grudnia Marszałek Piotr Całbecki wręczył Certyfikaty najlepszym uczestnikom programu stypendialnego „Prymus Pomorza i Kujaw”.

W roku szkolnym 2017/2018 stypendium trafiło do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, liceów i techników naszego województwa. Adresowane jest do osób uzdolnionych w dziedzinie nauk przyrodniczych, informatyki, matematyki, języków obcych i przedsiębiorczości.

Laureatami stypendium ze szkół powiatowych w tym roku zostali:

Marta Wiktoria Ginter - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi

Damian Jakub Baksalary -  Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi

Uczniowie wraz z Jerzym Kowalikiem Członkiem Zarządu Powiatu Tucholskiego zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie Certyfikatów w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oraz na spotkanie opłatkowe w Dworze Artusa w Toruniu.

Wysokość stypendium to 3 tysiące złotych (wypłacane w transzach). Można je przeznaczyć na rzeczy potrzebne do rozwoju intelektualnego i czyniące ten rozwój łatwiejszym – od zakupów książek i dodatkowych zajęć przez opłacenie dostępu do internetu po dojazdy do szkoły.

fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP