31.03.2010

Targi turystyczne GLOB 2010 w Katowicach

W dniach 26-28 marca odbyły się w Katowicach już po raz 16 Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego Glob 2010. Podczas targów swoje oferty zaprezentowało blisko 300 wystawców z Belgii, Cypru, Czech, Francji, Grecji, Indonezji, Rumunii, Słowacji, Turcji, Węgier, Włoch i Polski.

Na targach nie zabrakło również promocyjnego stoiska Powiatu Tucholskiego prezentującego walory i atrakcje turystyczne regionu Borów Tucholskich. Nasza prezentacja targowa została wzbogacona ofertami ośrodków wczasowych, gospodarstw agroturystycznych i firm świadczących usługi w branży turystycznej. Oprócz publikacji, mapek i folderów na stoisku powiatowym odwiedzający otrzymywali różnego rodzaju upominki: smycze, długopisy, widokówki ,piny z herbem Powiatu. Prawdziwym hitem okazała się  kolorowanka „Kolorowe Bory”, przeznaczona głównie dla dzieci, która musiała być „reglamentowana” ze względu na znaczny popyt ze strony zwiedzających. Na stoisku można było również otrzymać materiały promocyjne i gadżety z gmin Powiatu Tucholskiego, jak również wzbogacić swoją wiedzę historyczną zwłaszcza w dziedzinie militarnej (publikacja nt. linii obronnej w okolicy Kęsowa). W czasie trwania targów tucholskie Starostwo ufundowało 5 pakietów promocyjnych dla zwycięzców konkursów organizowanych przez Biuro Targowe.

Przygotował: Referat Promocji