23.10.2017

Trzeci Turniej Piłki Siatkowej zespołów mieszanych

W dniu 19.10.2017 r. w sali gimnastycznej Technikum Leśnego w Tucholi odbył się wspierany przez Powiat Tucholski III Turniej piłki siatkowej, zespołów mieszanych, o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Tucholi.

Priorytetowym celem turnieju była promocja honorowego krwiodawstwa i wsparcie dla idei upowszechniania sportu amatorskiego. W Turnieju udział wzięli uczniowie ZSLiA (opiekun Marek Zienkiewicz), ZSLiT (opiekun Andrzej Majewski), ZSO (opiekun Piotr Pozorski), TL (opiekun Anna Grzywacz). Sędzią głównym turnieju był Pan Kazimierz  Stucki, a sędzią technicznym Piotr Kiersznicki.

Przez prawie 4 godziny sala gimnastyczna Technikum Leśnego grzmiała okrzykami nie tylko zawodników i ich trenerów, ale także kibiców, których przez czas trwania turnieju przewinęło się około 300.

Pierwsze miejsce zdobyła młodzież z TL, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z ZSLiA, trzecie miejsce zajęli uczniowie z ZSO, a czwarte miejsce przypadło reprezentacji ZSLiT.

Uczestnikom wręczono puchary i dyplomy za zajęte miejsca. 40 zawodników i opiekunowie otrzymali medale. Decyzją trenerów i opiekunów z każdego zespołu wytypowano najlepszego zawodnika. Statuetki otrzymali: z ZSLiA Oliwia  Runke, z ZSLiT Jakub Zbilski, z TL Seweryn Ziółkowski, z ZSO Julia Rybacka.

Na ręce Kapitanów przekazano dla zawodników słodycze i upominki ufundowane przez Powiat Tucholski. Przygotowano też dla uczestników ciepły posiłek, a dla spragnionych zawodników  wodę mineralną.

Tekst: Jadwiga Waszak, Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Tucholi

Zdjęcia: Archiwum Technikum Leśnego w Tucholi