Imieniny:
02.11.2016

Wernisaż wystawy fotografii

W piątek 28 października w Muzeum Borów Tucholskich odbył się wernisaż wystawy fotografii Stanisława Tuszkiewicza i Krzysztofa Ogłuszki „PTAKI – nasi skrzydlaci sąsiedzi”. Wystawa składa się ze 100 zdjęć, której tematem są ptaki w ich naturalnych środowisku.

W wernisażu uczestniczyła najbliższa rodzina, znajomi, miłośnicy fotografii i przyrody.

Na spotkaniu obecna była również Pani Małgorzata Oller Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego oraz Pan Zenon Poturalski Wicestarosta Tucholski.

Przyroda inspirowała autorów od zawsze,  dopiero z czasem zaczęła przeradzać się w pasję, którą stała się fotografia. Podczas spotkania autorzy z wielkim zaangażowaniem opowiadali  o zwyczajach fotografowania, zdradzili tajniki warsztatu fotografa przyrody. Każda fotografia poprzedzona jest odpowiednim przygotowaniem, bo trzeba pojawić się we właściwym miejscu i o właściwej porze aby uchwycić to co najpiękniejsze (wędrówki po lesie o świcie, godziny wyczekiwania na właściwe ujęcie itp).

Nasi goście przybliżyli obecnym na wernisażu wiele niesamowitych opowieści z życia ptaków, o rozróżnianiu ich po śpiewach, krzykach czy nawoływaniach.

Fotografowie swoich „skrzydlatych sąsiadów” poszukują w najbliższej okolicy. Na zdjęciach zobaczyć możemy ptaki rzadkie, chronione i te które pospolicie u nas występują a więc: zimorodek, bielik, bocian czarny, myszołów, kukułka, żuraw, czapla, dzięcioł, strzyżyk i wiele wiele innych.

 

Fotografie oglądać można w muzeum do 29 listopada br. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.