Imieniny:
17.01.2018

Wernisaż wystawy malarstwa Justyny Wojciechowskiej

W czwartek 11.01 br. w Muzeum Borów Tucholskich odbyła się wernisaż wystawy "Malarstwo Justyny Wojciechowskiej". W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli: członek Zarządu Powiatu Tucholskiego Pan Jerzy Kowalik, najbliższa rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, szerokie grono osób ze środowiska artystycznego.

Zgromadzone w muzeum na wystawie prace to część  kolekcji malarki. Mimo codziennych obowiązków, pracy zawodowej znajduje czas by malować . Na pytanie kiedy maluje odpowiedziała " wstaję wcześnie rano biorę pędzel albo ołówek i tworzę..".  W pracach Justyny można odkryć jej indywidualny styl, a w tematyce dominują drzewa i portrety. Podczas składania gratulacji Pani Justyna otrzymała zaproszenie od prezesa Borowiackiego Towarzystwa Kultury Marii Olick do przystąpienia do stowarzyszenia, aby zasilić grupę plastyków. Zaproszenie przyjęte zostało z radością.

Poniżej kilka słów o malarce.

Justyna Wojciechowska -  rodowita tucholanka, amatorka. Maluje odkąd pamięta. Wspomina czasy szkoły podstawowej i nauczyciela plastyki Mariana Thiede. Pamięcią wraca do czasów kiedy odwiedzała pracownię plastyki Lilli Wałęzy,  która mieściła się w Tucholskim Ośrodku Kultury. To właśnie tam na zajęciach dodatkowych doskonaliła swoje zdolności. Niesamowite miejsce (poukładane na półkach puszki z farbami, słoje z pędzlami,  poustawiane ramy, sztaluga) niezwykła aura miejsca, ciepło  i serdeczność płynące od nauczyciela sprawiły, że Justyna sięga po ołówki i pędzle do dnia dzisiejszego.  Swoje prace wykonuje w wielu technikach malarskich – pastele, akryl, węgiel, ołówek. Próbowała sił również w linorycie. Maluje  pejzaże, portrety, miejsca sakralne, obrazy świętych. 
Na co dzień pracuje w sklepie z odzieżą męską. Jest osobą kontaktową, otwartą na świat i ludzi. Na pierwszym miejscu stawia rodzinę ma ogromne wsparcie w mężu i córce. 
Prace malarki można było zobaczyć na wystawach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi.