Imieniny:
03.09.2018

Wizyta Wojewody rok po nawałnicy

Rok po przejściu nawałnicy Powiat Tucholski odwiedził Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który odwiedził drogi powiatowe w miejscowości Jeleńcz i Białowieża, remontowane w ramach pomocy finansowej otrzymanej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 Starosta Tucholski Michał Mróz, Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego Jerzy Kowalik oraz Kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Szulczyk uczestniczyli w pierwszej części wizyty Wojewody Kujawsko – Pomorskiego na brifingu prasowym zorganizowanym w miejscowości Teklanowo w powiecie sępoleńskim. Spotkanie miało na ceku przedstawienie stanu prac związanych z usuwaniem skutków zeszłorocznej nawałnicy.

Ostatnim punktem wizyty Wojewody Kujawsko – Pomorskiego było spotkanie z samorządowcami i służbami z terenu powiatu tucholskiego, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tucholi. Wójtowie przekazywali informację o stanie zaawanasowani prac związanych z pracami ponawałnicowym oraz stopniem wykorzystania pomocy finansowej uzyskanej z MSWiA na odbudowę infrastruktury komunalnej. Samorządy Powiatu Tucholskiego w ramach wsparcia uzyskały dofinasowanie w kwocie około 47 mln zł, co zostanie wydane na przebudowę około 77 km dróg i budowę przedszkola publicznego w Gostycynie.

WRLiFE