12.05.2010

Wojewódzkie Obchody Święta Flagi w Tucholi

Już po raz czwarty 2 maja w Tucholi odbyły się obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat honorowy objął prof. Władysław Bartoszewski oraz Marszalek Sejmu Bronisław Komorowski.

Uroczystości rozpoczęły się Msza Św. w Parafii p.w. Bożego Ciała podczas której wystąpili Anna Nehrebecka i Jacek Wójcicki. Po Mszy Św. nastąpił wymarsz ze 100 metrową flagą trzymaną przez przybyłych gości i mieszkańców powiatu na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną Lasów Państwowych i Powiatu Tucholskiego do Parku Zamkowego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Obchody uświetnili: Anna Nehrebecka, Renata Zarębska, harcerze, Magdalena Melnyczek i Dariusz Krygowski oraz niespodzianką był występ Jacka Wójcickiego.

Przygotował: Referat Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu