18.01.2018

Z Wiceministrem o podatkach

Przedsiębiorcy i samorządowcy z terenu powiatu tucholskiego wzięli udział w spotkaniu, podczas którego o nowym systemie podatkowym dyskutowano z Wiceministrem Finansów Pawłem Gruzą oraz Wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem. Tematy, które szczególnie interesowały przedsiębiorców to Jednolity Plik Kontrolny oraz ulgi innowacyjne i strefowe.

Wprowadzane zmiany mają przynieść korzyści podatkowe nie tylko średnim i małym, ale również mikroprzedsiębiorstwom oraz uszczelnić system podatku VAT. Duży nacisk ma być położony na innowacje, dlatego też przygotowano przepisy wspierające przedsiębiorców  w ich wysiłku i ryzyku innowacyjnym.

W spotkaniu, które odbyło się w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim Bydgoszcz udział wzięli m.in. Prezes PHS Hydrotor Wacław Kropiński, Prezes PK Tuchola Małgorzata Oller, Prezes PSS „Społem"  Krystyna Klunder oraz właściciele firm z gminy Śliwice: Marian Zabrocki, P. Grzegorz i Damian Pankau. Stronę samorządową reprezentowali członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik i wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch.

Wprowadził Wydział RLiFE