Treść
Imieniny:
07.08.2017

Zakończenie roku akademickiego w tucholskim UTW

22 czerwca odbyło się zakończenie roku akademickiego na Uniwersytecie trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Z tej okazji zorganizowano piknik w Fojutowie. Wszyscy studenci otrzymali promocję na następny rok, co zostało udokumentowane imiennymi dyplomami. O oprawę muzyczna zadbała kapela z Dąbrówki. Pyszne dania z grilla  przygotował zajazd w Fojutowie. Pogoda dopisała, więc humoru nie brakowało.

Podsumowania dokonał rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi dr Krzysztof Kannenberg. Z ramienia powiatu tucholskiego wziął udział członek Zarządu mgr Jerzy Kowalik.

Aktywizująca i integracyjna funkcja UTW przekłada się na udział , oprócz wykładów , w kilkunastu różnorodnych zajęciach takich jak, gimnastyka , joga , basen, kręgle, lektoraty języka niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego, zajęcia plastyczne i teatralne… Jak co roku odbywały się wycieczki, imprezy integracyjne, wyjazdy do kina, opery, teatru .Bierzemy udział w różnych festiwalach, projektach.

Ostatnie nasze osiągnięcie to I miejsce w konkursie pisarskim zorganizowanym przez fundację AVE ramach  ogólnopolskich  Juwenaliów III Wieku  we Warszawie.

Zajęła je Arleta Nowak z UTW w Tucholi za prozę „Maria i Marietta”

- jak uzasadniło jury „za żywo i kunsztownie napisane opowiadanie o wielkiej głębi refleksji”