Imieniny:
09.08.2017

Zapraszamy do Świtu na klafty...

Pole namiotowe w Świcie to miejsce bardzo popularne nie tylko wśród kajakowiczów spływających Brdą, ale też wśród mieszkańców powiatu tucholskiego planujących spacery i wycieczki rowerowe.

Od tego lata można w Świcie nie tylko spędzić przyjemnie czas na łonie natury, ale także spróbować pysznej szarlotki i wypić doskonałą kawę przyrządzoną w profesjonalnym ekspresie. Urozmaicone menu jest zasługą Tucholskiego Zakładu Aktywności Zawodowej, który w tym popularnym miejscu otworzył kawiarnię „Na Klaftach” czynną od godziny 9:00 do 21:00.

Kulinarne wyroby ZAZ-u mają wśród tucholan doskonałą renomę, można ich spróbować na licznych imprezach, na które zakład przygotowuje catering. Teraz także w Świcie można docenić jakość ciekawych kompozycji lodowych, szarlotek, zapiekanek czy zup. Kawiarnia „Na Klaftach” nie oferuje alkoholu, co pozytywnie wpływa na spokojne i bezpieczne warunki przebywania w tym miejscu – także całą rodziną.

Zadowoleni klienci doceniają niespotykaną atmosferę, ciszę, czystość na polu namiotowym, a także odnowioną recepcję, całodobową obsługę i wygodne meble. Mogą oni skorzystać z pełnego węzła sanitarnego. Niedawno miejsce to zauroczyło swoją atmosferą i niezwykłymi smakami Wicewojewodę Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlau.

Dotychczasowi dzierżawcy Świtu, którzy najbardziej podkreślali noclegową funkcję tego miejsca, nie byli zadowoleni z osiąganych wyników finansowych. Mamy nadzieję, że obecna zmiana, wykorzystująca a większym stopniu Świt jako miejsce wycieczek i odpoczynku mieszkańców i gości naszego powiatu, okaże się „strzałem w dziesiątkę”. Dotychczasowym odwiedzającym trudno przychodzi przyzwyczajenie się do opłat pobieranych za wodowanie kajaków czy korzystanie z zapewnionej infrastruktury, są one jednak niezbędne do pokrycia kosztów utrzymania tego pięknego miejsca w dobrym stanie i dalszego udostępniania go turystom.

Polecamy to wspaniałe miejsce wszystkim szukającym spokoju, natury i pysznej przekąski.

Zapraszamy!

Wydział LiFE, zdjęcia udostępnione przez ZAZ